روغن های طبیعی برای حفظ سلامت و زیبایی مو
معرفی بهترین روغن های گیاهی برای تقویت و مراقبت از مو

به طور معمول، ما از صحبت راجع به هر چیز روغنی، مانند پوست و موی چرب بیزاریم. اما هنگامی که صحبت از افزایش سلامت و مراقبت از مو مطرح می شود، روغن های طبیعی به یکی از بهترین گزینه های انتخابی ما مبدل می شود.

در زمان های قدیم مردم به استفاده از روغن های طبیعی عادت داشتند، اما کم کم و با افزایش محصولات شیمیایی بسیاری از مردم به استفاده از این محصولات برای حقظ سلامت مو روی آوردند. گذر زمان نشان داد، که استفاده از محصولات شیمیایی اگرچه باعث نتیجه گیری سریع می شود اما به همان سرعت هم تأثیر خود را از دست می دهد. علاوه بر این، استفاده زیاد از این محصولات، صدماتی سخت جبران پذیر و گاهی اوقات جبران ناپذیری را برای سلامت و زیبایی پوست و موی به همراه دارد. همین امر باعث شد، تا بسیاری از مردم به روش قدیمی یعنی استفاده از روغن ها و محصولات طبیعی برای مراقبت از مو روی بیاورند.

سخن را کوتاه کرده و شما را دعوت می کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا با لیستی از بهترین روغن های طبیعی تقویت کننده مو، خواص و تفاوت های آن ها بیشتر آشنا شویم.

چرا روغن های طبیعی از محصولات شیمیایی بهتر هستند؟

چرا روغن های طبیعی بهتر از مواد شیمیایی هستند؟

حقیقت این است که نباید انتظار داشت که روغن های طبیعی به همان سرعت محصولات شیمیایی بر پوست و موی شما تأثیر بگذارند. اما، تأثیری که روغن های طبیعی بر سلامت و زیبایی شما می گذارند، برخلاف محصولات شیمیایی، پایدار و ماندگار هستند؛ البته تنها در صورتی که به طور مداوم از آن ها استفاده کنید.

اگر از این محصولات به روش درست و به اندازه استفاده شود، نه تنها ضرری برای سلامت و زیبایی شما ندارد، بلکه هر کدام به نوبه خود، دریایی از فواید بی نظیری هستند که در محصولات شیمیایی نمونه آن را نخواهید یافت.

استفاده از روغن های طبیعی چگونه باعث مراقبت از مو های ما میشود؟

استفاده از روغن های طبیعی، فواید بسیاری برای سلامت موهای شما دارد که از جمله آن ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ویتامین، پروتئین و دیگر مواد مغذی موهای شما را تأمین می کند.

2- نقش آبرسان را برای موها ایفا می کند و از خشکی مو و درنتیجه شکنندگی موهای شما جلوگیری می کند.

3- ماساژ روغن های طبیعی بر موها، باعث افزایش خون در پوست سر شما می شود. این امر، باعث شادابی و طراوت و مراقبت از موهای شما می شود. علاوه بر این، افزایش جریان خون در پوست سر، به مرور زمان به افزایش ضخامت بیشتر موها نیز منجر می شود.

4- از موها در برابر اشعه های مضر خورشید و همچنین آلاینده های محیطی محافظت می کند.

5- شوره سر ناشی از خشکی را درمان می کند.

6- به درمان موخوره کمک می کند.

7- باعث افزایش رشد موهای کم پشت می شود (درصورتی که کم پشتی ارثی نباشد).

8- جلوگیری از وزی مو

9- حالت دهنده مو

چرا موها ضعیف می شوند؟

چرا موها ضعیف می شوند؟

عوامل متعددی در ضعیف و شکننده شدن موها تأثیر دارند.

برخی از این عوامل، خارج از اراده انسان است؛ مانند:

1- عوامل ژنتیکی

2- آلودگی محیطی

3- آب و هوای محل زندگی

با این حال، برخی دیگر از این عوامل به گونه ای هستند که مستقیم به اراده انسان مرتبط است؛ مانند:

1- مانند رژیم غذایی نامناسب

2- سبک زندگی ناسالم

3- عدم رسیدگی و مراقبت از مو

4- استفاده از محصولات بی کیفیت و خشن مو

5- استفاده بیش از اندازه از مواد شیمیایی

6- استفاده زیاد از موارد حرارتی مانند سشوار

لیست برترین روغن های طبیعی برای شادابی مو

لیستی از برترین روغن های طبیعی برای افزایش سلامت و مراقبت از مو

پیش از اینکه به بحث اصلی بپردازیم باید بدانید که استفاده از این روغن ها تنها در سه صورت نتیجه بخش است:

1- به طور مداوم از آن ها استفاده کنید.

 2- در مصرف آن ها زیاده روی نکنید.

3- به دیگر عوامل ذکر شده در تیتر بالا (رژیم غذایی، سبک زندگی و …) توجه داشته باشید.

همانطور که نمی توان انتظار داشت سرماخوردگی، تنها با مصرف قرص سرماخوردگی درمان شود در حالی که بعد از حمام جلوی کولر می نشینیم و یا بستنی می خوریم، نمی توان انتظار داشت که استفاده از محصولات طبیعی، به تنهایی بر سلامت و زیبایی و شادابی پوست، مو و دیگر اجزای بدن تأثیر داشته باشد.

اکنون قصد داریم به بررسی بهترین روغن های طبیعی برای افزایش سلامت و مراقبت از مو بپردازیم.

به طور خلاصه، روغن های موثر بر سلامت و زیبایی مو شامل موارد زیر می شوند:

1- روغن نارگیل

2- روغن آرگان

3- روغن کرچک

4- روغن بادام تلخ

5- روغن بادام شیرین

روغن نارگیل

روغن نارگیل

این روغن خوش عطر، حاوی مقادیر زیاد اسیدهای چرب می باشد. این اسیدهای چرب، به خوبی به فولیکول های مو نفوذ می کند و موهای شما را از ریشه تغذیه می کند. همچنین منبع بسیار خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی است. روغن نارگیل علاوه بر افزایش رشد مو، موهای شما را نرم و براق نگه می دارد. علاوه بر این، استفاده از این روغن از موهای شما در برابر آسیب های آلاینده های محیطی و اشعه های خورشید محافظت می کند. این روغن، در دمای محیط حالت جامد دارد. شما باید پیش استفاده آن را گرم کنید تا به حالت مایع در بیاید.

طبع این روغن، گرم و تر است.

همانطور که گفته شد، این روغن چربی زیادی دارد. شما می بایست برای نتیجه گیری بهتر، یک یا دو ساعت پیش از حمام آن را بر سر خود ماساژ دهید. برای این امر باید ابتدا این روغن را گرم کنید تا به حالت مایع در بیاید. درنهایت، پس از گذشت زمان مقرر، موهای خود را با شامپوی معمولی بشویید.

برای تهیه روغن نارگیل طبیعی دال سین کلیک کنید.

مشخصات و قیمت خرید روغن آرگان فرابکر طبیعی دال سین

روغن آرگان (طلای مایع)

روغن آرگان در اوایل دهه 2010 به دلیل توانایی آن در افزایش درخشندگی و جلوگیری از وز شدن، محبوبیت زیادی به دست آورد. این روغن همچنین حاوی اسیدهای چرب و مقدار زیادی ویتامین E است که به پوشاندن موهای شما کمک می کند تا ظاهری درخشان و خوش حالت داشته باشید.

شما می توانید از این روغن بر روی موهای ضعیف و شکننده استفاده کنید. این روغن به اندازه روغن نارگیل چرب نیست. به همین دلیل، شما می توانید مقادیر بیشتری از روغن آرگان را در هفته استفاده کنید.

طبع این روغن، گرم و تر است.

برای تأثیر بیشتر، بعد از حمام یا هنگامی که از خواب بیدار می شوید، مقداری از آن را بر کف دست خود ریخته و بر روی پوست سر خود ماساژ دهید.

روغن آرگان یکی از بهترین محصولات دال سین است. شما می توانید برای تهیه روغن آرگان طبیعی دال سین کلیک کنید.

مشخصات و قیمت خرید روغن کرچک طبیعی دال سین

روغن کرچک

بهترین گزینه برای رشد مو باید سرشار از ویتامین E، پروتئین و مواد معدنی باشد تا روی رشد موهای شما تأثیر بگذارد. این جایی است که روغن کرچک وارد می شود. این روغن، موها را نرم می کند و رطوبت آن را حفظ می کند. همین امر، سبب افزایش درخشندگی موهای شما می شود. بهترین مزیت روغن کرچک این است که گردش خون مورد نیاز جهت رشد مو را بهبود می بخشد. این روغن روی پوست سر خشک و پوسته پوسته شده بهترین اثر را دارد.

طبع روغن کرچک، گرم و خشک است.

استفاده از این روغن به این صورت است که شما باید پیش از حمام، آن را بر روی پوست سر خود ماساژ داده و بعد از گذشت یک ساعت، موهای خود را با شامپوی معمولی بشویید.

شما می توانید برای تهیه روغن کرچک دال سین کلیک کنید.

قیمت و خرید روغن بادام تلخ طبیعی دال سین

روغن بادام تلخ

استفاده از روغن بادام تلخ به مرور زمان باعث تقویت فولیکول های مو می شود. این روغن همچنین، از ریزش مو جلوگیری می کند و موجب افزایش سرعت رشد موهای شما می شود.

طبع روغن بادام تلخ، گرم و خشک است.

شما برای تأثیرپذیری بیشتر، باید به آرامی از ریشه تا نوک موهای خود را به این روغن آغشته کرده و پس از گذشت 20 دقیقه با شامپوی ملایم بشویید.

برای تهیه روغن بادام تلخ دال سین کلیک کنید.

روغن بادام شیرین برای مراقبت از مو

روغن بادام شیرین

اگر به دنبال مراقبت از مو های خود هستید، روغن بادام شیرین یک گزینه عالی برای شماست زیرا فواید زیادی برای مو و پوست سر شما دارد. استفاده از این روغن باعث براق شدن موهای شما می شود. ماساژ موها با روغن بادام شیرین باعث کاهش شکستگی موهای شما می شود. به علاوه، از این روغن برای تسکین خارش پوست سر و جلوگیری از خشکی ریشه موها استفاده می شود. این روغن از موها در برابر آلاینده های محیطی و اشعه های مضر خورشیدی و وسائل حرارتی محافظت می کند و موهای شما را نرم و قوی می کند.

طبع روغن بادام شیرین، گرم و تر است.

برای استفاده از این روغن شما می توانید بعد از حمام آن را بر سر خود ماساژ دهید تا از موهای شما در برابر وسائل حرارتی مانند اتوی مو و سشوار محافظت کند.

شما می توانید برای تهیه روغن بادام شیرین دال سین کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

استفاده از روغن های طبیعی فواید بسیاری برای سلامت و زیبایی پوست و مو دارد. برای تأثیرپذیری از این روغن ها می بایست به طور مداوم از آن ها استفاده کنید. همچنین، باید به عوامل تأثیرگذار دیگر از جمله تغذیه مناسب و موارد دیگری که در مقاله به اختصار توضیح داده شد، توجه داشته باشید.

به طور خلاصه، برای تأثیرپذیری بیشتر مو از روغن هایی که طبع گرم و خشک دارند، مانند روغن کرچک و بادام تلخ، می بایست یک یا دو ساعت قبل از حمام موهای خود را به آن آغشته کرده و در حمام به خوبی بشویید. از طرفی، برای افزایش تأثیرپذیری مو از روغن هایی با طبع گرم و مرطوب مانند روغن نارگیل، آرگان و بادام شیرین، می بایست بعد از حمام از آن ها بر روی موهای خود استفاده کنید.

از اینکه تا انتها با ما بودید سپاسگزاریم. برای دیدن محصولات دیگر ما، می توانید به بخش محصولات فروشگاه دال سین مراجعه کنید.

لطفا نظرات خود را در خصوص استفاده از این محصولات با ما در میان بگذارید.