درمان میگرن با روغن بنفشه کنجد
بهترین درمان سردردهای میگرنی

برای بررسی و یافتن درمان سردردهای میگرنی همراه ما باشید.

آیا می دانستید میگرن روی بینایی تاثیر منفی می گذارد؟

بسیاری از افراد هستند که سردردهای شدیدی دارند، این سردردها با هر اتفاقی ممکن است تشدید شوند که به آن سردردها، میگرن می گویند. به علت گشاد شدن بیش از حد معمول رگ های داخل سر میگرن رخ می دهد.

وقتی خون به رگ های گشاد می رسد، سرعت بیشتری پیدا میکند و سبب می شود فرد احساس نبض در سر داشته باشد. میگرن سردرد ضربان دار یک طرفه ایست که اگر درمان نشود ممکن است تشدید شود و روی بینایی فرد تأثیر منفی بگذارد.

انواع میگرن:

بدون اورا:

میگرن بدون اورا به میگرن معمولی معروف است که نوع شایعی از میگرن ها به حساب می آید و علائمی مانند: سردرد های شدید، تهوع و حساسیت به نور و صدا را بهمراه دارد.

کلاسیک یا میگرن با اورا:

اختلالات بینایی معروف ترین نشانه میگرن اورا می باشد که فرد نقاط نورانی و حتی نور ناگهانی را در جلو چشم خود می بیند، که در بعضی مواقع در پوست دست و پای خود احساس مورمور شدن می کند. در واقع قبل از حمله با علائمی در سیستم حواس بدن خود مواجه می شوند.

آیا می دانستید کوچکترین مسأله باعث تحریک میگرن می شود؟

– چراغ چشمک زن:

بازتاب نور روی برف و باران، لامپ های چشمک زن، و یا نور تلوزیون یا نور سینما می توانند در به وجود آمدن میگرن نقش داشته باشند.

– اضطراب و استرس:

استرس خیلی در پیشرفت میگرن نقش دارد سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و برای کاهش استرس به اتفاقات خوب فکر کنید.

– کمبود غذا و خواب:

کاهش قند خون حاصل از جا انداختن وعده های غذایی می تواند میگرن را تحریک کند. همچنین خوردن بیش از حد مواد قندی نیز باعث بالا رفتن قند خون و سپس افت ناگهانی آن می شود بنابراین سعی کنید از رژیم غذایی صحیح استفاده کنید.

–  تغییرات هورمونی:

بسیاری از خانم ها در دوران قاعدگی دچار میگرن میشوند چه بسا میگرنشان تشدید می شود.

– غذاهای حساسیت زا:

افرادی که میگرن دارند معمولا می گویند غذاهای خاصی باعث تحریک سردردشان می شود. مواردی مانند: شراب قرمز، پنیر، شکلات، سس سویا، و گوشت های فرآوری شده میگررن را تحریک می کنند.

– افزایش وزن:

 اضافه وزن و چاقی خطر میگرن را تا ۸۱ درصد افزایش می دهد، سلول های چربی ذرات التهابی را در جریان خون آزاد می کنند، که ممکن است منجر به سردرد میگرنی شود.

– برنامه غذایی:

غذاهای سن بالا و دااری از جمله پنیر، سس سویا، خیار شور و پپرونی را استفاده نکنند.

زیرا تیرامین (تیرامین ماده‌ای است که به‌طور طبیعی در تعدادی از غذاها وجود دارد و در اثر شکستن زنجیره پروتئینی غذاهای مانده به وجود می‌آید) موجود در آنها باعث تحریک میگرن می شوند.

آیا علائم میگرن را می شناسید؟

  • – دشواری در صحبت کردن
  • – احساس تیر کشیدن در صورت، دستان یا پاها
  • – دیدن اشکال مختلف، نورهای چشمک‌ زن یا نقاط روشن دیدن اشکال مختلف، نورهای چشمک‌ زن یا نقاط روشن
  • – از دست دادن بینایی به شکل موقت

می دانستید چه افرادی دچار سردردهای میگرنی می شوند؟

همانطور که گفتیم میگرن می تواند ارثی باشد. البته نور و سرصدا تاثیر بسیاری در میگرن دارد کسانی که در محیط های پر سروصدا زندگی می کنند ممکن است دچار سردردهای میگرنی شوند.

بهترین و موثرترین درمان برای میگرن

میگرن یکی از سردردهایی است که واقعا غیر قابل تحمل است. افرادی که دچار آن هستند بسیار از آن رنج می برند. همه چیز روی شدت میگرن آنها تاثیر دارد و هستند افرادی که خود را در خانه حبس کرده تا شاید کمی از شدت سر درد خود کم کنند.

خیلی ها هستند که برای تحمل سردردهای میگرنی خود از داروها و قرص های شیمیایی استفاده میکنند اما هیچ نتیجه ای نمیگیرند.

فقط یک راه برای از بین بردن سردردهای میگرنی وجود دارد، آن هم استفاده از روغنهایی طبیعی است.

با مصرف روغن بنفشه پایه کنجد هم می توانید بدون وجود عوارض مصرفی، به درمانتان ادامه دهید هم می توانید از شر سردردهای مزمن خود خلاص شوید و بجای اینکه خود را درون اتاق تاریک و بی سروصدا حبس کنید از لحظات خود نهایت استفاده و لذت را ببرید.

به غیر از روغن بنفشه پایه کنجد می توانید از روغنهای اسطخودوس: خاصیت ضد افسردگی و آرام بخشی دارد و روغن نعنا: حاوی ویتامین A ،C و تسکین دهنده استرس و … است از همین رو مناسب درمان میگرن هستند.

روغن بنفشه پایه کنجد

روغن بنفشه یکی از روغن ‌های گیاهی و درمانی است که فواید زیادی برای بدن دارد و در درمان بسیاری از بیماری ‌ها می‌تواند موثر باشد.

این روغن خواص معجزه آسایی دارد و همچنین با پایه کنجد هر لطمه ‌ای که به سر وارد شود را در لحظه درمان می‌کند. روغن بنفشه پایه کنجد از روغنگیری همزمان کنجد و گل بنفشه تولید می شود.

بنابراین ترکیب این دو نوع روغن با هم برای درمان سردرد، میگرن، سینوزیت و … موثر است. زیرا به عنوان یک مسکن عمل میکنند.

روغن بنفشه گردش خون به عضلات را بهبود می بخشد و این امر باعث می شود درد ناشی از گردش خون نامناسب به نواحی حیاتی بدن کاهش یابد. البته لازم به ذکر است در مواقع پیشرفت میگرن حتما به پزشک مراجعه کنید.

چگونه روغن بنفشه پایه کنجد را استفاده کنیم؟

شب ها قبل از خواب دراز بکشید و یک بالشت زیر گردن خود بگذارید. بگونه ای که سر روی بالشت نباشد. کاملا رو به پایین باشد. سپس دو قطره از این روغن را درون هر دو سوارخ بینی خود بریزید و چند دقیقه به همان حالت بمانید.

اینکار را هر شب تا برطرف شدن مشکلتان انجام دهید. در صورت استفاده برای تسکین سردرد، پس از انجام موارد بالا چند قطره از روغن را روی شقیقه ها و پیشانی خود بمالید و ماساژ ملایم دهید. اینکار را هر شب تا برطرف شدن مشکلتان انجام دهید.