تو پر شدن صورت
راهکارهایی برای توپر شدن صورت

با افزایش سن، به مرور بافت های چربی بدن تحلیل می روند. این تحلیل رفتگی بافت چربی، در قسمت گونه ها در بسیاری از موارد به صورت ناگهانی اتفاق می افتد (در پوست های خشک بیشتر اتفاق می افتد). علاوه بر افزایش سن، استرس و اضطراب، رژیم غذایی نامناسب و شدید، افزایش و کاهش وزن مکرر، تغییرات هورمونی، مصرف برخی داروها، سبک زندگی نامناسب، بیماری شدید، مصرف دخانیات و قرارگرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، استفاده بیش از حد از لوازم بهداشتی که موجب خشکی پوست و کم شدن بافت چربی می شوند. در این مقاله قصد داریم راهکار های توپر شدن صورت را به شما معرفی کنیم، پس در ادامه با دال سین همراه باشید.

راه های توپر شدن صورت

علائم تحلیل رفتگی بافت چربی در بدن

 از علائم تحلیل رفتگی بافت چربی در بدن میتوان به افزایش چین و چروک، افتادگی پلک و گونه ها، شل شدن عضلات صورت، ایجاد غبغب، ایجاد خط لبخند و… اشاره کرد که همین امر در نهایت موجب از دست دادن شادابی چهره می شود.

راهکارهایی برای توپر شدن صورت

راه های توپر شدن صورت

1- ورزش صورت

یکی از راهکارهایی که به مرور زمان باعث تقویت عضلات صورت، ورزش صورت یا همان یوگای صورت است

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از این روش به طور مداوم و در طول زمان ثمربخش است و باعث سفت شدن عضلات صورت و در نهایت حفظ شادابی چهره می شود.

یوگای صورت شامل حرکت های مختلفی است که اینجا به 2 مورد از آن می پردازیم:

1- لب های خود را جمع کرده، در همین حالت لبخند بزنید. لبخندتان به گونه ای باشد که گونه هایتان بالا بروند (از دستان خود نیز کمک بگیرید و گونه هایتان را بالا نگهدارید)

2- در حالی که لب هایتان روی هم است، دهانتان را از هوا پر کنید (هوا نباید از دهانتان خارج شود). هوا باید تمام قسمت های خالی گونه هایتان را بگیرد. 30 ثانیه صبر کنید و سپس به آرامی هوا را خارج کنید

راهکارهایی برای توپر شدن

2- تزریق

زمانی که صحبت از توپر شدن صورت به میان می آید، اولین راهکاری که به ذهن بسیاری خطور می کند، مراجعه به مراکز زیبایی و تزریق است.

تزریق از جمله راهکارهای سریع برای توپر شدن صورت است اما مانند بسیاری از راهکارهای سریع، این روش نیز ایرادهایی را با خود به همراه دارد. از جمله ایرادهای این روش می توان به هزینه هنگفت، احتمال بروز واکنش آلرژیک، دوره نقاهت طولانی مدت و به جا ماندن جای زخم ناشی از تزریق اشاره کرد. همچنین در این روش، برخی اوقات لازم است تا چندین نوبت تزریق انجام شود.

توجه

متاسفانه برخی از کلینیک های زیبایی از مواد نامرغوب برای عمل تزریق خود استفاده می کنند. پس اگر می خواهید از این روش استفاده کنید، باید ابتدا تحقیق کرده و به کلینیک مطمئنی مراجعه کنید.

راهکارهایی برای توپر شدن

3- ماساژ صورت

یکی از بهترین راهکارهای توپر شدن صورت، ماساژ صورت با روغن های گیاهی نظیر روغن های بادام شیرین، نارگیل و جوانه گندم است. این راهکار علاوه بر اینکه باعث توپر شدن صورت شما می شود، به مرور زمان باعث افزایش رشد مژه و ابرو و همچنین گلگون شدن صورت شما نیز می شود.

شما می توانید هر روز صورت خود را با روغن جوانه گندم ماساژ دهید تا تغییر در چهره خود را پس از چند هفته مشاهده کنید. البته اگر پوست چربی دارید بهتر است ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید.

راهکارهایی برای توپر شدن

4- طب سوزنی

این روش نیز به عنوان یکی از روش های سریع توپر شدن صورت به شمار می رود. استفاده از طب سوزنی با افزایش جریان خون باعث تحریک تولید کلاژن می شود (کلاژن، ماده کشسانی پوست است. وجود مقادیر زیاد آن باعث جوانی و شادابی پوست می شود). همچنین استفاده از طب سوزنی باعث خوش فرم شدن عضلات صورت نیز می شود.

راهکارهایی برای توپر شدن

5- استفاده از ماسک عسل و ماست

عسل و ماست به دلیل خاصیت آنتی باکتریال و جوان سازی ای که دارند، علاوه بر اینکه باعث نرم شدن پوست شما می شوند، باعث کم شدن خطوط چروک و توپر شدن صورت شما نیز می شود.

توجه

اگر پوست چربی دارید، لازم است تا پیش از استفاده از این روش، با پزشک متخصص مشورت کنید.

چهار شیره

6- تغذیه مناسب و استفاده از مواد غذایی مغذی

مصرف مغزهای روغنی یکی از سازنده ترین روش ها برای توپر شدن صورت می باشد. از مغزهای مغذی می توان به مغز پسته، فندق، بادام و گردو اشاره کرد. علاوه بر مغزها، یکی از پرکاربردترین خوراکی ها در این زمینه، چهار شیره است. چهار شیره مخلوطی از شیره های خرما، انگور، توت و انجیر است. چهار شیره با داشتن ویتامین های B و A و C نقش بسزایی در توپر شدن صورت دارد. شما می توانید چهار شیره را هنگام صبحانه مصرف کنید. این خوراکی، علاوه بر ارزش غذایی بالا، و درمان کم خونی و تقویت حافظه، در جوانی پوست نیز تاثیر بسیاری دارد. علاوه بر چهار شیره، شما می توانید از خوراکی هایی که طبع گرم و مرطوب دارند همچون عسل و جوانه گندم نیز استفاده کنید.

 

کلا آخر

برای توپر شدن صورت، دو راهکار وجود دارد:

1- راهکارهای درونی (از جمله کنترل استرس، بهبود وضعیت خواب، استفاده از مواد غذایی مغذی و مخصوصا چهار شیره)

2- راهکارهای بیرونی (استفاده از روش تزریق، طب سوزنی، یوگای صورت، ماساژ صورت با روغن های گیاهی)

هیچکدام از این راهکارها به تنهایی یا سازنده نیستند، یا برای مدت زمان کوتاه سازنده و نتیجه بخش هستند. شما می بایست از هر دو راهکار در کنار هم استفاده کنید تا به مرور زمان به نتیجه دلخواه خود برسید.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر مقالات بعدی دال سین باشید.