درمان سینوزیت با روغن سیاهدانه
درمان سینوزیت با روغن سیاهدانه

در این مقاله میخواهیم شما را با یکی از بهترین روش های درمان سینوزیت در خانه آشنا کنیم، پس با دالسین همراه باشید.

استخوان بندی جمجمه دارای حفره های آکنده از هوا است که به سینوس معروف می باشد. این سینوس ها در استخوان گونه، پیشانی و کف جمجمه قرار دارند. علاوه بر هوا ماده ای بنام موکوس که ترشحات مخاطی است نیز به میزان مشخص درون سینوس ها قرار دارد. هنگامی که مجراهای سینوس ها بسته شوند یا موکوس بیش از حد تولید شود سینوزیت رخ می دهد.

درواقع ویروس‌ها، باکتری‌ها یا قارچ‌ها می‌توانند سینوس‌ها را هدف قرار ‌دهند و باعث عفونت و التهاب آن‌ها ‌شوند. به‌‌ حالت عفونت و التهاب سینوس‌ها، سینوزیت گفته می‌شود.

سینوزیت در دو نوع خود را نشان می دهد: حاد و مزمن.

1- سینوزیت حاد: در این نوع سینوزیت که معمولاً در اثر عوامل ویروسی یا باکتریایی رخ می‌دهد، علائم به‌ مدت 4 هفته یا کمتر دیده می‌شوند.

2- سینوزیت مزمن: زمانی که التهاب سینوس‌ها بر اثر عفونت باکتریایی یا قارچی باشد و برای مدتی بیش از ۳ ماه ادامه پیدا کند، بیمار به سینوزیت مزمن دچار می‌شود.

آیا از علائم سینوزیت را می شناسید؟

کاهش یا از دست دادن بویایی

سرفه‌هایی که در طول شب شدید‌تر می‌شوند.

خستگی و احساس کسالت

تب

سردرد و درد زیر چشم

درد دندان

آب‌ریزش بینی و گلودرد

احساس پُری در ناحیه پیشانی

روغن سیاهدانه

تاثیر و خواص روغن سیاهدانه بر رفع سینوزیت

درمان التهاب سینوس ها اهمیت فراوانی دارد زیرا می تواند بر تنفس فرد اثر منفی بگذارد، همچنین باکتری ها و ویروس ها از طریق سینوس عفونی می توانند وارد مغز شوند و سبب بیماری های جدی در فرد شوند. روغن سیاهدانه دارای خواص ضد التهابی، ضد قارچی، ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد درد است که التهاب سینوس ها را به راحتی درمان می کند.

همچنین این روغن حاوی آنتی اکسیدان نیز است و خواص ضد تشنج، آنتی هیستامین، ضد اسپاسمی و نیز قابلیت تقویت سیستم ایمنی بدن را دارد.