درمان ریزش مو با روغن سیاهدانه
درمان ریزش موی سر و سبیل با روغن سیاهدانه

ریزش مو یک اصطلاح عمومی برای از دست دادن مو البته نه فقط موی سر بلکه موی هر بخش از بدن انسان است. در این مقاله به معرفی یکی از موثر ترین روش ها جهت درمان ریزش مو با سیاهدانه میپردازیم، با ما همراه باشید.

بطور طبیعی روزانه بین 50 تا 100 نار مو می ریزد اگر تعداد تارها بیش از این ارقام شود غیر عادی است.

آناژن: این مرحله، مرحله رشد فعال فولیکول‌ های مو است که از ٢ تا ٧ سال برای موهای پوست سر و به طور معمول چند ماه برای موهای ابرو، صورت و بدن به طول می‌انجامد.

طول این زمان به ژنتیک مربوط است، اما می‌تواند به واسطه‌ی عوامل خارجی مانند استرس، رژیم غذایی و بیماری تغییر کند. در پایان فاز آناژن، فولیکول وارد فاز کاتاژن می‌شود.

کاتاژن: این مرحله یک فاز کوتاه مدت است که ٢-٣ هفته طول می‌کشد. در این مرحله فولیکول ‌ها به حدود یک سوم از طول طبیعی خود می‌رسند و مو های جدیدی زیر مو های قبلی بدون آنکه موجب ریزش موهای قدیمی شوند روشن می کنند.

ریزش مو برای تمامی عموم اتفاق می افتد و جنسیت نمیشناسد، اگر از حد معمول خود فراتر رود حتما باید درمان شود. علت ریزش مو به شرح ذیل است:

 • وراثت
  زایمان
  عملکرد نادرست غده تیروئید
  سندرم تخمدان پلی کیستیک
  مصرف داروهای شیمیایی
  رژیم های غذایی نادرست
  استرس شدید
  داروهای ضدبارداری
  شیمی درمانی

آیا از علائم ریزش مو آگاه هستید؟

ریزش مو معمولا در اطراف پیشانی و یا بالای سر یا در سراسر سر اتفاق می افتد.

روغن سیاهدانه

تاثیر و خواص روغن سیاهدانه بر جلوگیری از ریزش موی سر و سبیل

روغن سیاهدانه دارای خواص ضد التهابی، ضد قارچی، ضد باکتری، ضد ویروسی و همچنین ضد درد است که به حفظ سلامتی پوست سر کمک می کند، با شوره سر، اگزما و پسوریازیس نیز مبارزه می کند و علاوه بر این به مرطوب نگه داشتن پوست سر کمک کرده و چربی سر را متعادل می سازد.