درمان روماتیسم با روغن سیاهدانه
درمان روماتیسم با روغن سیاهدانه

بیماری روماتیسم، نوعی التهاب کنترل نشده می باشد که بسیار خطرناک است زیرا به قسمت های مختلف بدن از جمله مفاصل، کلیه ها، چشم، ریه یا مغز صدمه می زند که در ابتدا باعث درد، تورم و خشک شدن مفاصل می شود. علت روماتیسم مفصلی مشخص نیست. این علت به ترکیبی از عامل‌های هورمونی یا محیطی و ارثی یا ژنتیک مربوط می‌شود. از هر صد نفر یک نفر در طول عمرش به نوعی به این بیماری مبتلا می‌شود. در این مقاله میخواهیم شما را با یکی از بهترین روش های درمان روماتیسم با روغن سیاه دانه آشنا کنیم، پس با دال سین همراه باشید.

رماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید چیست؟

چندین بیماری وجود دارد که تحت عنوان اختلالات روماتیسمی طبقه بندی می شوند. اصطلاح روماتیسم یک اصطلاح غیرعادی است که برای توصیف آرتریت روماتوئید استفاده می شود.

اختلالات روماتوئید شامل مواردی است که بر عضلات، مفاصل و استخوان ها تأثیر می گذارد. این گونه اختلالات رایج هستند و تأثیر زیادی بر سلامت افراد در سراسر جهان دارند.

در برخی مواقع، اختلالات شدیدتر منجر به بیماری های روماتیسمی التهابی می شود که باعث تخریب مفاصل و اندام ها می شود. اینها یکی از علل اصلی درد شدید، ناتوانی و حتی مرگ هستند که بر کیفیت زندگی تأثیر می گذارد و منجر به چندین بیماری همراه یا بیماری های مرتبط می شوند.

روماتیسم مفصلی و به خصوص روماتیسم زانو در زنان درصد شیوع بالاتری دارد و زنان سه برابر بیش از مردان به این بیماری مبتلا می‌شوند. رماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید) معمولاً بین ۳۵ تا ۶۰ سالگی بروز می‌کند، اما بر اساس اکثر پژوهش‌ها احتمال ابتلا به روماتیسم در دوره میان‌سالی بیشتر است.

روماتیسم نمونه های مختلفی دارد که به چند نمونه از ان اشاره می کنیم:

آرتریت: کسانی که به روماتیسم نوع آتریت دچار می شوند مشکل تورم و التهاب مفصل را دارند که این نوع روماتیسم یک نوع حاد است. علت این بیماری چیزی به غیر از حمله سیستم ایمنی فرد به پوشش مفصل نمی باشد که شش ها، چشم ها، رگهای خونی و پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.

نقرس: این نوع روماتیسم زمانی ایجاد می شود که کریستال هایی زیادی از اسید اوریک در بافت های بدن تشکیل می شوند. درواقع این نوع از روماتیسم باعث قرمز شدن، تورم و داغ شدن مفصل ها شده و می تواند باعث می شود کلیه ها ضعیف شوند

علائم روماتیسم مفصلی:

  • تورم، درد، حرارت در مفاصل
  • سفتی و خشکی صبحگاهی در محل درد که بیش از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد
  • ضعف و خستگی مزمن عضلات
  • احساس غیر طبیعی مانند سوزش یا تیر کشیدن
  • اشکال در خواب به خاطر وجود درد
  • علائمی شبیه آنفولانزا، مثل احساس داغی و تعریق
  • سر درد و گردن درد
  • تب و کاهش اشتها

 

سیاهدانه

تاثیر و خواص روغن سیاهدانه بر درمان روماتیسم

روغن سیاه دانه را به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی‌ آن می‌شناسند که توانایی کاهش التهابات درون بدن و مشکلات پوستی را دارد. خواص سیاه دانه هزاران سال است که برای پیشگیری و درمان بیماری‌های مختلف مورد توجه انسان‌ها قرار گرفته است. باستان شناسان دانه‌های سیاه دانه را حتی در معبد توت‌عنخ‌‌آمون نیز پیدا کرده‌اند که اهمیت خواص درمانی این گیاه در طول تاریخ را تایید می‌کند. فواید روغن سیاه دانه برای مو و پوست بسیار است. روغن سیاه دانه دارای خواص ضد التهابی، ضد قارچی، ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد درد است که التهاب سینوس ها را به راحتی درمان می کند. این روغن به علت داشتن خواص ضدالتهابی در برطرف کردن روماتیسم و مشکلات مفصلی بسیار مفید است.

 

جمع بندی:

رماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید یک بیماری خودایمنی است. در بیماری‌های خودایمنی، سیستم ایمنی به بافت‌های خود حمله می‌کند. بیماری روماتیسم مفصلی موجب التهاب، درد و تورم مفاصل بدن می­‌شود. مصالب گفته شده در بالا، معرفی کامل بیماری رماتیسم و همچنین تاثیر استفاده از روغن سیاه دانه بر درمان آن بود. برای استفاده از روغن سیاه دانه برای درمان و یا تسکین درد رماتیسم کافی است یک فنجان روغن سیاه دانه را گرم کنید. سپس قبل از خواب آن را در محل درد بمالید و خوب ماساژ دهید. بعد محل مورد نظر را با یک تکه پارچه پشمی باندپیچی نموده و استراحت کنید.

امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید. جهت مشاهده مقالات بیشتر در مورد روغن سیاه دانه کلیک کنید.