سلامت استخوان با کره بادام زمینی
حفظ سلامت استخوان با کره های گیاهی

حفظ سلامت استخوان با کره های گیاهی

استخوان ها نقش های زیادی در بدن را بر عهده دارند، فراهم کردن اسکلت بندی، حفاظت از اندام ها، مهار عضلات و ذخیره سازی کلسیم از جمله این وظایف هستند.

به این دلیل که استخوان ها مدام در حال تغییر هستند سلامتشان بسیار اهمیت دارد. به این شکل که استخوان جدید ساخته شده و جایگزین استخوان قدیمی می شوند. در جوانی سرعت ساخته شدن استخوانهای جدید بیشتر از سرعت از بین رفتن آنها است و استخوان ها متراکم تر هستند.

اکثر افراد در 30 سالگی بیشترین حجم استخوانی را دارند. بعد از آن نیز ساختن استخوان ادامه دارد اما مقدار حجمی که از دست می رود بیشتر از حجمی است که اضافه می شود .

اینکه چطور پوکی استخوان در بدن گسترش می یابد بستگی به این دارد که فرد تا 30 سالگی چقدر به بانک استخوانی اش می افزاید و جرم استخوان بدست می آورد. هرچه این مقدار بیشتر باشد در زمان از دست دادن آن فرد جرم استخوانی بیشتری خواهد داشت.

علائم پوکی استخوان چیست؟

  • کاهش تدریجی قد
  • بی خوابی ناگهانی
  • گرفتگی شبانه پاها
  • کمر درد مداوم
  • بیماری های لثه و شل شدن دندانها

 

کره بادام زمینی

تأثیر کره بادام زمینی بر حفظ سلامت استخوان

استفاده از کره های گیاهی در حفظ سلامت استخوان نقش مهمی دارند. کره بادام زمینی یک نمونه از کره های گیاهی است که در دو نمونه کره بادام زمینی ساده و کره بادام زمینی شکلاتی استفاده می شود. به علت داشتن ویتامین E از بدن در برابر مواد سمی همچون آلاینده ‌های موجود در هوا محافظت می‌کند .

در تسکین سندروم پیش از قاعدگی مؤثر است.

همچنین با اختلالات چشمی مانند آب مروارید، بیماری ‌های عصبی مانند آلزایمر و دیابت مبارزه می‌کند، و با داشتن ویتامین K برای انعقاد طبیعی خون ضروری است .

به انتقال کلسیم در بدن کمک می‌کند که برای سلامت استخوان مفید است و می توان آن را به عنوان صبحانه یا میان وعده میل کرد.

 البته کره بادام زمین خواص خارق العاده دیگری دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

کاهش وزن:

کره بادام زمینی به دلیل داشتن پروتئین، چربی و فیبر بالایی که دارد در احساس سیری کمک به سزایی به شخص می کند. برای کسانیکه رژیم غذایی دارند و خصوصا ورزشکاران بسیار گزینه مناسبی است.

حفظ سلامت ماهیچه و اعصاب:

به علت داشتن منیزیم باعث سلامت استخوان ها می شود و به تنظیم دمای بدن، سم زدایی بدن، تولید انرژی، استحکام استخوان و دندان، حفظ سلامت دستگاه عصبی کمک می کند.