درمان سلولیت
بهترین روش درمان خانگی سلولیت بدون درد و عوارض

آیا تا به حال درباره سلولیت شنیده اید؟ سلولیت یکی از دردناک ترین کلمات برای زنان در تمام سنین است که حدود 80 تا 90 درصد زنان سلولیت را تجربه می کنند.با ما برای فهمیدن درمان خانگی سلولیت همراه باشید.

سلولیت (Cellulitis) از واژه سلولیت (Cellulite) به معنی تجمع بد شکل چربی هادر زیر پوست است. این تجمع چربی معمولاً به صورت فرورفتگی‌هایی روی پوست و در نواحی خاصی از بدن ظاهر می‌شود که این نوع پوست ها به اسم های پوست پرتقالی یا حفره‌ پنیری نیز شناخته می­شوند. بار منفی که این عارضه با خود به همراه دارد در اکثر موارد باعت تصعیف اعتماد به نفس افراد می شود.

علل ایجاد سلولیت:

  • وراثت
  • رژیم غذایی نامناسب
  • متابولیسم کند و کمبود فعالیت بدنی
  • مصرف غذاهای چرب و ناسالم
  • تغییرات هورمونی
  • کمبود آب بدن
  • ضخامت و رنگ پوست
  • مصرف سیگار

سلولیت همان سلول عادی چربی زیر پوست شماست. علتی که باعث ناصاف و گره‌دار بودن آن می‌شود، فشار این سلول‌ها به بافت هم‌بند است، شما چه لاغر باشید و چه اضافه وزن داشته باشید، ممکن است دچار سلولیت شوید البته احتمال بروز این عارضه در زنان بیش از مردان است!!!

عوامل تشدید عارضه سلولیت:

یک از عوامل افزایش دهنده احتمال ابتلا به این عارضه جنسیت فرد است.

سلولیت در زنان نسبت به مردان شایع تر است زیرا که در زنان، چربی بدن بیشتر در نواحی ران، لگن و باسن که مستعد‌ترین نقاط برایسلولیت‌ هستند جمع می شود.

دومین عامل اضافه وزن است. این مورد سلولیت را افزایش و هم باعث بیشتر به چشم آمدن آن می‌شود،.

البته سلولیت ممکن است در افراد لاغر نیز نمایان شود. در واقع در این افراد، عوامل ژنتیکی باعث ایجاد سلولیت می شود و احتمالا این مشکل ممکن است در سایر افراد خانواده نیز مشاهده شود.

بنابراین ژنتیک یکی از تاثیر گذارترین عوامل در ایجاد سلولیت است. یکی دیگر از مواردی که موجب افزایش احتمال ایجاد سلولیت در بدن شما شود، عدم فعالیت و کم تحرکی است.

در نتیجه دوران بارداری نیز می‌تواند بستر مناسبی برای ایجاد سلولیت در بدن باشد.

علائم و نشانه های بروز سلولیت:

این سلولیت خفیف را تنها در صورتی می‌توانید مشاهده کنید که پوست خود را در مناطقی که دچار این عارضه شدند (مانند ران‌هایتان) بپیچانید و ظاهر آن را بررسی کنید.

البته سلولیت شدیدتر باعث می‌شود که پوست ظاهری ناصاف به شکل پستی و بلندی پیدا کند. سلولیت بیشتر در اطراف ران و باسن دیده می‌شود، اما در ناحیه‌ی سینه، زیر شکم و بازوها نیز قابل مشاهده است. در صورت مشاهده سلولیت چه در میزان خفیف، چه گسترده هرگز نگران نباشید! در ادامه یک روش درمانی ساده، آسان و بیخطر را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

درمان خانگی سلولیت: 

درمان سلولیت به‌طور خلاصه با رژیم غذایی، ورزش کردن و نیز ماساژ دادن نواحی تعریف می‌شود. یک رژیم غذایی با کالری پایین می‌تواند به کاهش دادن کالری مصرفی کمک کرده و چربی‌ها را از تشکیل سلولیت باز دارد.

ماساژ پوست با روغن هایی مانند رازیانه، سیاهدانه و آرگان برای حذف این چربی های انباشته به شدت مناسب است. ماساژ، سلول های چربی را حذف می­کند، جریان خون را افزایش می دهد و مایعات زیر پوست را می شکند. به همین دلیل به مرور ظاهر پوست را بهبود می دهند. ماساژ روزانه پوست موجب تخلیه لنفاوی و سم زدایی لایه های چربی می شود. به این شکل به درمان سلولیت کمک می کند. در طول مصرف روغن ها قشار رقته رقته از رو بافت هم بند پوست کمتر می شود. درنتیجه پسنی و بندی های پوست به شکل معجره آسایی محو خواهند شد.

البته اگر عدم تعادل هورمونی باعث تجمع چربی در پوست تان گردیده است ، ترکیب  روغن های مذکور می ‌تواند برای این منظور مفید باشد. روغن رازیانه به عنوان متعادل کننده هورمون ها، برای زنان در طول یائسگی مفید است . روغن آرگان نیز با خاصیت کلاژن سازی بالایی که دارد سبب استحکام و شادابی مجدد پوست می­شود. لوسیون روزانه این روغن هارا برای احیای مناطق سلولیتی مورد استفاده قرار دهید.

 روش مصرف روغن ها:

محل مورد نظر را تمیز نموده سپس روغن مالی نمایید و شروع به ماساژ کنید، ماساژ را به مدت 5 الی 10دقیقه ادامه دهید. گرمی پوسترا باید احساس کنید. این کار را حداقل روزی یکبار انجام دهید.

 گفتنی است چنانچه سلولیت های شما زیاد و کهنه است و یا بدنبال نتیجه گیری سریعتر هستید در هنگام ماساژ با استفاده از سشوار محل مورد نظر را به حدی گرم کنید که رنگ پوست قرمز شود.