روغن آرگان
بهترین روش برای تولید روغن آرگان

تولید روغن آرگان به روش پرس سرد:

پس از آن که بسیاری از مزایای روغن آرگان شناخته شد، محبوبیت آن بسیار گسترش یافت. علتی که این روغن را سودمند می سازد، درصد بالای ویتامین های E، A، C و همچنین آنتی اکسیدان ها، لینولئیک اسید و اسیدهای چرب امگا ۶ است. آرگان روند تولید سلول را افزایش می دهد و در نتیجه سلامت، شادابی و درخشندگی را به پوست وموی شما باز می گرداند. به همین دلیل است که در میان لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از محصولات زیبای، روغن آرگان گنجانده می شود.

این روزها بدون شک درباره خواص روغن آرگان تبلیغات زیادی دیده یا شنیده اید در واقع اولین و اصلی ترین عامل در نتیجه دهی، دستیابی به روغن آرگانی اصل و خالص می باشد.

بهترین و با کیفیت ترین روش تولید روغن آرگان پرس سرد می باشد. استخراج روغن خالص با فشردگی مکانیکی، پرس سرد نام  دارد. طی این فرآیند دانه ‌های آرگان تحت فشار مکانیکی و اصطکاک قرار می گیرند و روغن آرگان خالص بدست می آید.

جالب است بدانید که خواص روغن کاملا تحت تاثیر دمای آن هنگام خروج از دستگاه است؛ یعنی اگر دما بالا باشد درصد ویتامین ها و آنتی اکسیدان های روغن آرگان خالص به شدت کاهش می یابد و یا حتی به صفر می رسد. مزیت فوق العاده پرس سرد نسبت به دیگر روش های روغنگیری که نمی توان از آن چشم پوشی کرد دمای روغن خروجی است زیرا که طبق استاندارد های پرس سرد کشور دمای روغن باید زیر 45 درجه می باشد. در نتیجه روغن آرگان تولیدی به روش پرس سرد تمامی خواص بی نظیره خود را حفظ کرده است.

خواص روغن آرگان:

 زنان مراکشی از سال ها پیش، برای جوان سازی و تغذیه ی پوست، مو و بدن خود از این روغن استفاده می کردند. از خواص پوستی روغن آرگان می توان  به شفاف کنندگی، آبرسانی، ضد چین و چروک، ضد لک و … اشاره کرد. خواص و تاثیرات روغن آرگان برای مو نیز مانند پوست خارق العاده و بیشمار است. این روغن باعث ترمیم موهای خشک، آسیب دیده، وز و نازک است. آرگان مو هارا تقویت کرده و سبب نرمی، خوش حالتی و درخشندگی آنان می شود.

از روغن آرگان علاوه بر موارد فوق می­توانید برای از بین بردن ترک های پوستی، اگزما، تقویت ناخن، درمان سلولیت و ده ها مورد دیگر نیز  استفاده کنید.

 

روغن آرگان دال سین

نکاتی که می بایست در هنگام خرید روغن آرگان اصل به آن توجه کنید:

1-مواد تشکیل دهنده:

به دنبال روغن آرگانی باشید که روی برچسب آن تنها از یک عنصر تشکیل دهنده نام برده باشد. روغن آرگان اصل باید 100 درصد طبیعی، بدون مواد افزودنی، عطر، پارافین، آب و نگهدارنده ها باشد. پس چه بهتر که این روغن در حضور شما و با نظارت مستقیم بر فرآیند تولید مهیا شود.

2-بوی روغن:

 بوی اصلی روغن آرگان عامه پسند نمی باشد. مانند بوی پنیر کپک_ده است. کارخانه ها تمام روغن دانه را به روش های گوناگون استخراج می کنند در نتیجه ناچارا روغن بدست آمده را بوگیری می کنند و به آن اسانس می زنند.

3-بافت روغن:

روغن آرگان اصل بافتی نرم و غیر چسبنده داشته و چندان آبکی به نظر نمی رسد. هنگامی که آن را روی پوست اعمال می­کنید باعث تسکین و آرامش پوست می شود.

4-قیمت روغن:

تولید آرگان خالص کار سختی است. پس، نمی توانید آن را با قیمتی کم خریداری کنید. مواظب باشید، افراد سودجو با قیمت کم می خواهند شما را وسوسه کنند.

 5-برچسب روغن:

 مطمئن شوید روی برچسب بطری روغن آرگان عباراتی همچون “100 درصد خالص”، “پرس سرد” حک  و روی آن قابل مشاهده باشد.

6-رسوب روغن:

رسوب در روغن های طبیعی و خالص نشانه کیفیت محصول می باشد و جای نگرانی ندارد زیرا معمولا اندکی رسوب غبار گونه در ته بطری روغن خالص که به شدت تصفیه نشده مشاهده می شود. البته در زمان ابتدایی روغنگیری رسوبات به صورت محلول در روغن وجود دارند و سبب می شوند که رنگ روغن مقداری تیره تر به نظر برسد البته این ذرات به مرور زمان ته نشین می شوند و روغن شفاف قابل جداسازی است.

این رسوبات، شامل الکل های چرب، توکوفرول ها، کارتنوئیدها، استرول ها و غیره می باشند که در روغن آرگان که در سرما باشد حالت نیمه جامد پیدا میکند و در محیط گرم به حالت ابری یا غبار آلود با ذرات شناور در آن تغییر می کند.

7-محل خرید:

برای اطمینان از خرید روغن آرگان اصل و طبیعی تنها از مراکز معتبر و دارای مجوز اقدام  به تهیه این محصول کنید. وضعیت بهداشتی محلی که از آن روغن را تهیه می کنید نیز یکی از فاکتور های مهم به شمار می رود.

پیشنهاد می شود که روغن آرگان را از مراکزی که 0 تا 100 تولید را درحضور مشتری انجام می دهند خریداری کنید. زیرا که شما می توانید تمام شرایط مذکور را مورد بررسی قرار دهید.