آیا روغن کنجد در حضور مشتری مناسب است؟

 

روغن‌های خوراکی شامل دو گروه روغن های گیاهی و روغن‌ های حیوانی هستند.

امروزه کارگاه های تولیدی روغن کنجد به شدت گسترش یافته اند به صورتی که در حال حاضر مصرف گسترده محصولات این کارگاه ها یکی از معضلات بهداشتی در جامعه محسوب می ‌شود.

روغن کنجد گرفته شده به روش پرس سرد با دمایی زیر 45 درجه از دستگاه خارج می شود و روغنگیری از دانه  فقط با اعمال فشار و اصطحکاک بین دانه ها اتفاق می افتد که خود نقطه قوتی در بین تمامی روش شناخته شده روغنگیری می باشد اما علاوه بر نکات گفته شده روغن کنجد خروجی دارای ناخالصی هایی می ‌باشد که اصطلاحا به آنان لِرد گفته می ‌شود. برای دست یابی روغن به کیفیت مرغوب این ناخالصی ها می بایست به طور کامل از آن جدا شوند.

حدود 80 درصد لرد های موجود در روغن پس از گذراندن 24 ساعت در مخازن استیل (طبق استاندارد های کشور) ته نشین می شوند. پس از وقوع ته نشینی روغن نیمه شفاف از روی لرد ها جدا می شود. روغن نیمه شفاف به دست آمده به علت داشتن ذرات لرد و ناخالصی بعد از یک هفته تا ده روز عطر و طعم روغن تغییر کرده و رو به تلخی و فاسدی می رود. تحمل حرارت روغن نیز چندان بالا نبوده و برای سرخ کردن با شعله زیاد مناسب نمی باشد.

در مرحله بعد می بایست روغن را تصفیه کرد تا روغنی کاملا شفاف بدست آورد. بهترین نوع تصفیه، تصفیه مکانیکی 2/0 میکرون می باشد زیرا که روغن فقط با چرخش در فیلتر ها ناخالصی های خود را ازدست می دهد و هیچ فرآیند شیمیایی، رنگبری و بوگیری روی آن انجام نمی شود. روغن حاصل از این فرایند تا 250 درجه تحمل حرارت دارد و برای مصارف خوراکی تا یکسال تاریخ انتقضا دارد.

این درحالی است که 90 تا 95 درصد روغنگیری هایی که درحضور مشتری گرفته می شود روغن را مستقیما از دستگاه یا به شکل نیمه شفاف عرضه می کنند از این رو به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، حسین زارع بیدکی با اشاره به اینکه روغن کنجد در برابر دیدگان مشتری، گرفته شود نشان از سلامت آن نیست، اظهار داشت: این نوع روغن ‌ها به ‌علت تصفیه نشدن، تاریخ مصرف آنها کوتاه مدت و حاوی مواد مضریست که سلامت عمومی را تهدید می‌کند.

نتیجتا روغن کنجد تولید شده درکارگاه های تولیدی روغن به شرط تصفیه مکانیکی 2/0 میکرون و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی روغن کاملا مرغوب و سالم برای مصارف سرخ کردن، پخت و پز، موضعی و … می باشد.

لازم به ذکراست که شما با مصرف مداوم روغن های طبع گرم وکاملا ارگانیک مانند کنجد، زیتون، روغن ارده کنجد از بروز 70 درصد بیماریها مانند سکته، سرطان، عمل قلب باز وگرفتگی عروق، کبد چرب، فشارخون بالا و … جلوگیری می کنید.