تو پر شدن صورت

با افزایش سن، به مرور بافت های چربی بدن تحلیل می روند اما این تحلیل رفتگی بافت چربی، در قسمت گونه ها در بسیاری از موارد به صورت ناگهانی اتفاق می افتد (در پوست های خشک بیشتر اتفاق می افتد). علاوه بر افزایش سن، استرس و اضطراب، رژیم غذایی نامناسب و شدید، افزایش و کاهش وزن مکرر، تغییرات هورمونی، مصرف برخی داروها، سبک زندگی نامناسب، بیماری شدید، مصرف دخانیات و قرارگرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، استفاده بیش از حد از لوازم بهداشتی که موجب خشکی پوست می شوند و مواردی از این قبیل نیز باعث کم شدن بافت چربی می شوند. در این مقاله قصد داریم راهکار های توپر شدن صورت را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

راه های توپر شدن صورت

علائم تحلیل رفتگی بافت چربی در بدن:

 از علائم تحلیل رفتگی بافت چربی در بدن میتوان به افزایش چین و چروک، افتادگی پلک و گونه ها، شل شدن عضلات صورت، ایجاد غبغب، ایجاد خط لبخند و… اشاره کرد که همین امر در نهایت موجب از دست دادن شادابی چهره می شود.

راهکارهایی برای توپر شدن صورت:

راه های توپر شدن صورت

ورزش صورت:

یکی از راهکارهایی که به مرور زمان باعث تقویت عضلات صورت، ورزش صورت یا همان یوگای صورت است

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از این روش به طور مداوم و در طول زمان ثمربخش است و باعث سفت شدن عضلات صورت و در نهایت حفظ شادابی چهره می شود.

یوگای صورت شامل حرکت های مختلفی است که اینجا به 2 مورد از آن می پردازیم.

1- لب های خود را جمع کرده، در همین حالت لبخند بزنید. لبخندتان به گونه ای باشد که گونه هایتان بالا بروند (از دستان خود نیز کمک بگیرید و گونه هایتان را بالا نگهدارید)

2- در حالی که لب هایتان روی هم است، دهانتان را از هوا پر کنید (هوا نباید از دهانتان خارج شود). هوا باید تمام قسمت های خالی گونه هایتان را بگیرد. 30 ثانیه صبر کنید و سپس به آرامی هوا را خارج کنید

راهکارهایی برای توپر شدن

تزریق:

زمانی که صحبت از توپر شدن صورت به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن بسیاری خطور می کند، مراجعه به مراکز زیبایی و تزریق است.

تزریق از جمله راهکارهای سریع برای توپر شدن صورت است اما مضراتی را هم با خود به همراه دارد. علاوه بر هزینه هنگفتی که دارد، افرادی که از این روش استفاده می کنند ممکن است نسبت به مواد تزریقی واکنش آلرژیک نشان دهند. همچنین دوره نقاهت آن طولانی است و ممکن است جای زخم های ناشی از تزریق بر روی صورتتان بماند. گاها نیاز است که تزریق مجددا انجام بگیرد و علاوه بر این باید درنظر داشته باشید متاسفانه برخی از کلینیک های زیبایی از مواد نامرغوب استفاده می کنند.

راهکارهایی برای توپر شدن

ماساژ صورت:

یکی از بهترین راه های توپر شدن صورت، ماساژ صورت با روغن های گیاهی نظیر روغن های بادام شیرین، نارگیل و جوانه گندم است. این راهکار علاوه بر اینکه باعث توپر شدن صورت شما می شود، به مرور زمان باعث افزایش رشد مژه، ابرو و گلگون شدن صورت شما نیز می شود.

شما می توانید هر روز صورت خود را با روغن جوانه گندم ماساژ دهید تا تغییر در چهره خود را پس از چند هفته مشاهده کنید. البته اگر پوست چربی دارید بهتر است ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید

راهکارهایی برای توپر شدن

طب سوزنی:

این روش نیز یکی از روش های سریع در توپر شدن چهره به شمار می رود. استفاده از طب سوزنی با افزایش جریان خون باعث تحریک تولید کلاژن می شود (کلاژن ماده کشسانی پوست است که باعث جوانی و شادابی پوست می شود.)

همچنین استفاده از طب سوزنی باعث خوش فرم شدن عضلات صورت نیز می شود.

راهکارهایی برای توپر شدن

استفاده از ماسک عسل و ماست:

عسل و ماست به دلیل خاصیت آنتی باکتریال و جوان سازی ای که دارند، علاوه بر اینکه باعث نرم شدن پوست شما می شوند، باعث کم شدن خطوط چروک و توپر شدن صورت شما نیز می شود. آن دسته از عزیزانی که پوست چرب دارند بهتر از قبل از استفاده از این روش با پزشک متخصص مشورت کنند.

چهار شیره

تغذیه مناسب و استفاده از مواد غذایی مغذی:

مصرف مغز های روغنی یکی از سازنده ترین روش ها برای توپر کردن صورت می باشد. از مغزهای مغذی می توان به مغز پسته، فندق، بادام و گردو اشاره کرد.

علاوه بر مغزها، یکی از پرکاربردترین خوراکی ها در این زمینه، چهار شیره است. چهار شیره مخلوطی از شیره های خرما، انگور، توت و انجیر است. چهار شیره با داشتن ویتامین های B و A و C نقش بسزایی در توپر شدن صورت دارد. شما می توانید چهار شیره را هنگام صبحانه مصرف کنید. علاوه بر ارزش غذایی بالا، و درمان کم خونی و تقویت حافظه، در جوانی پوست نیز تاثیر بسیاری دارد.

علاوه بر چهار شیره، شما می توانید از خوراکی هایی که طبع گرم و مرطوب دارند همچون عسل و جوانه گندم نیز استفاده کنید.

نتیجه گیری:

در کل برای توپر شدن صورت دو راهکار وجود دارد. راهکارهای بیرونی و راهکارهای درونی

هیچکدام از این راهکارها به تنهایی سازنده نیستند و هر دو در کنار هم باعث تغییر می شوند.

راهکارهای درونی شامل کنترل استرس و بهبود وضعیت خواب و استفاده از مواد غذایی مغذی و مخصوصا چهار شیره است.

راهکارهای بیرونی نیز شامل استفاده از بوتاکس و طب سوزنی و ورزش صورت و همچنین استفاده از ماساژ صورت با روغن های گیاهی همچون روغن بادام شیرین، نارگیل و جوانه گندم است.

  • دال سین
  • شهریور 5, 1401
  • 53 بازدید

۲ دیدگاه برای “راهکارهایی برای توپر شدن صورت”

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...