روغن کنجد دالسین

جلو گیری از بروز آلزایمر به کمک روغن کنجد

یکی از نگرانی‌هایی که با افزایش سن در بعضی از افراد افزایش می یابد، ترس از بروز آلزایمر یا زوال عقل است. آلزایمر یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مغزی پیش‌رونده است که البته دلیل بروز آن هنوز به طور واضح مشخص نیست.در این مقاله قصد داریم تا شمارا با تاثیرات روغن کنجد و محصولات کنجدی در جلوگیری از بروز آلزایمر آشنا کنبم،پس با دالسین همراه باشید.

در آلزایمر ساختار سلولی نورون‌ها تخریب می‌شود و حافظه و رفتار فرد تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به طور قطع نمی‌توان راه‌های جلوگیری از آلزایمر را بیان کرد اما به گفته متخصصان، تحرک‌ داشتن و عادات غذایی سالم، یکی از راه‌ های بهبود عملکرد مغزی است. قبل از آن که بخواهیم تاثیر مصرف روغن کنجد و دیگر فرآورده های کنجدی بر پیشگیری از بروز آلزایمر را بیان کنیم ابتدا به بررسی چگونگی بروز این بیماری می­پردازیم.

چگونه بیماری آلزایمر شکل می­گیرد؟

در بیماری آلزایمر، سلول های مغزی شروع به کوچک شدن و نابودی می کنند. بدن تلاش می کند این پروسه را با تولید پروتئینی به نام آمیلوئید متوقف کند. ولی ذخایر آمیلوئید که در مغز ایجاد می شود موجب وخامت بیشتر آن می شود. این ذخایر آمیلوئید به عنوان “پلاک ها” نامیده می­شود و باعث می شود که سلول های مغزی “انباشته” شوند و به نوبه ی خود منجر به تغییر ساختار مغز و باعث مرگ سلول های مغزی شود. تشکیل پلاک ها همچنین از تولید برخی مواد شیمیایی مغزی جلوگیری می­کند با گذشت زمان، از دست دادن سلولهای مغزی باعث می شود که مغز کوچک شود و بیماری آلزایمر پدید آید.

 

روغن کنجد دالسین

خواص دانه‌های کنجد بر عملکرد مغز

کشف فواید بی‌شمار کنجد، توجه‌های زیادی را به سمت این دانه‌های کوچک و مقوی جلب کرده است. دانه کنجد منبعی سرشار از پروتئین، کلسیم، فسفر، آهن، آنتی اکسیدان و ویتامین‌های B و E می باشد. تحقیقات انجام شده روی مغز موش‌ها، نشان داده است که روغن کنجد به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی، روند اختلالات حافظه را که بر اثر افزایش سن رخ می دهد، کاهش می‌دهد و اثر پیشگیرانه‌ای بر ایسکمی مغزی دارد. ایسکمی، نوعی عارضه مغزی است که در حالت خفیف آن، عروق مغزی دچار انقباض می‌شوند. علاوه‌بر این، خاصیت آنتی‌اکسیدان موجود، جریان خون و روند تولید اکسیژن را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا مغز فعال و پویا بماند. نتایج به دست آمده از دیگر تحقیقات انجام شده بر روی موش‌ها نشان داده است که دانه کنجد منبعی سرشار از توکوفرول آلفا و گاما است. توکوفرول نوعی از ویتامین E است که روی عملکرد مغز تاثیر مثبت می‌گذارد و درمانی برای بیماری‌های ناشی از کمبود ویتامین E است. در واقع ویتامین E موجود در دانه‌های کنجد از کاهش عملکرد سیستم ادراکی به دلیل کهولت سن، محافظت می‌کند و به طور کلی باعث تقویت عملکرد مغز می‌شوده بیان ساده‌تر م‌توان گفت که ویتامین E از پیری سلول‌ها جلوگیری می‌کند.

روغن کنجد دالسین

روغن کنجد، حافظ سلامتی مغز

روغن کنجد و روغن ارده کنجد نیز از گذشته به‌دلیل خواص درمانی، مورد توجه طب سنتی قرار داشته اند و امروزه مصرف آنها، به عناوین مختلف باب شده است. روغن گرفته شده از دانه‌های کنجد، سرشار از خاصیت است و چربی‌های اشباع نشده موجود در آن، روغن کنجد را به یک منبع غنی و مهم از اسیدهای چرب ضروری در رژیم غذایی انسان بدل نموده است و میزان کلسترول خون را نیز تحت کنترل قرار می‌دهد. روغن کنجد نیز همانند دانه‌های کنجد سرشار از آنتی‌اکسیدان است و با تقویت فعالیت و تولید سلول‌های مغزی در منطقه هیپوکامپ، در برابر فعالیت رادیکال‌های آزاد مقاومت می‌کند و حافظه را بهبود می‌بخشد. طبق تحقیقات انجام شده، علاوه‌بر تاثیر مصرف روغن کنجد بر روی افراد مسن، می‌توان به تاثیر مصرف کنجد و روغن آن در دوران بارداری نیز اشاره کرد. طبق نتایج به دست آمده، مادرانی که در دوران بارداری از کنجد و روغن کنجد استفاده می‌کنند، شاهد تاثیر مثبت آن بر هوش و حافظه فرزندان‌شان هستند.

بدون‌ شک گنجاندن محصولات کنجدی در برنامه روزانه، روند رو به رشد بیماری آلزایمر را کندتر می‌کند و به مرور زمان تاثیر چشم‌گیری روی سلامت مغز انسان می گذارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید